Алекс Петков и Симеон Петров не помогнаха на Шльонск срещу Санкт Гален

Санкт Гален победи с 2:0 гостуващия Шльонск в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. За полския тим титуляри в центъра на защитата бяха българските национали Алекс Петков и Симеон Петров.

Първото полувреме привидно беше равностойно, но домакините създадоха по-опасните положения и две от тях се превърнаха в голове. Още в 5-ата минута Чадрак Аколо откри резултата, а в 41-ата след негов пас Вилем Жобьолс удвои преднината на швейцарците.

Между двете попадения Симеон Петров можеше да изравни, но негов удар беше спасен от стража на Санкт Гален Лоурънс Ати-Заги.

През второто полувреме Шльонск се постара да направи нещо повече в предни позиции, но домакините се защитаваха добре, а в края гредата им попречи да вкарат трети гол след удар на резервата Мустафа Сисе.

В другите три мача също победи постигнаха домакините. ФК Копенхаген се наложи с 1:0 над Баник, Пакш разгроми с 3:0 Морнар, а Хекен беше още по-убедителен срещу естонския Пайде - 6:1.

Утре предстоят нови 25 мача в турнира, включително двубоите на родните Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948.