Жрински взе поправителния в Словения и е следващият съперник на Ботев

Жрински (Мостар) победи с 3:1 НК Браво в Любляна и с общ резултат 3:2 се класира за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Там босненският отбор ще срещне Ботев (Пловдив), който отпадна от Панатинайкос във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Нардин Мулахюсейнович откри резултата в 16-ата минута, когато получи в наказателното поле подаване от Посавец, спря си топката с първото докосване, а с второто стреля в близкия ъгъл за 0:1. Така босненският тим изравни общия резултат. Само пет минути по-късно обаче домакините направиха 1:1, след като Милан Тучич бе изведен от Лан Щравс и стреля покрай Марич.

Гостите наложиха натиск през второто полувреме и в 66-ата минута закономерно отново излязоха напред в резултата. Този път Слободан Яковлевич бе точен с глава за 1:2. Устремът на Жрински продължи и в 80-ата минута босненският тим стигна до пълен обрат в общия резултат, след като Франо Млинар оформи крайното 1:3 директно от пряк свободен удар, което прати клуба от Мостар в следващия кръг.