Египет изхвърли Узбекистан и направи сериозна крачка към елиминациите на футболния турнир

Египет постигна минимална победа с 1:0 над Узбекистан във втория си мач от Олимпийските игри в Париж. Преди три дни те постигнаха нулево равенство срещу Доминиканската република. Единственото попадение падна в 11-ата минута след удар извън наказателното поле и топка, рикоширала в тялото на египтянина Ахмед Кока, която заблуди вратаря. Узбекистанците опитаха да отговорят на това предизвикателство и да потърсят изравняване, но така и не успяха да стигнат до него. Цялостно срещата бе вяла и не предложи много еможии на феновете по трибуните.

Испания удари Доминиканската република и си осигури място в следващата фаза на олимпийския турнир

По този начин Узбекистан записа втора загуба и само ден след пищното откриване снощи на Олимпиадата в Париж те се прощават с надеждите си за класиране в следващата фаза. От своя страна Египет със своите четири точки е на второ място в класирането на своята група "C" и вече е само на крачка от следващата фаза. След три дни египтяните ще срещнат водача в групата Испания. “Ла фурия роха” си осигури място на четвъртфиналите след победа по-рано днес над Доминиканската република.