Херманщат остана без победа, жълт картон за Антони Иванов

Българският халф Антони Иванов игра едно полувреме за Херманщат при домакинското равенство (1:1) с новака Униреа (Слобозия) от третия кръг на румънската Суперлига. Бившият футболист на Локомотив (София) получи жълт картон още в 9-ата минута, а на почивката беше заменен от Чиприан Бичеану.

Домакините от Херманщат искаха на всяка цена да спечелят, след като взеха само точка от първите два мача. В 6-ата минута груба грешка в защитата на Униреа беше наказана и Алесандро Мурджия откри резултата.

След полученото попадение гостите се активизираха и създадоха няколко опасни положения пред вратата, пазена от Каталин Кабуз. Малко преди края на първото полувреме Дмитро Поспелов се разписа за 1:1, а Униреа продължи да действа много стабилно и след подновяването на играта.

Хаотичният натиск на Херманщат не доведе до нищо интересно и отборът от Сибиу остана без победа. Униреа пък още не познава вкуса на загубата след изкачването си в елита.

Снимки: prosport.ro, digisport.ro