България завърши на 11-то място в класирането по медали на Европейското под 18 г.

България завърши на единадесето място в класирането по медали на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години, което се проведе през миналата седмица в Банска Бистрица. В Словакия родните атлети спечелиха четири медала и записаха шест финала.

Радина Величкова извоюва титлата на 100 метра при девойките с нов национален рекорд от 11.46 сек, а след това прибави и бронз в скока на дължина.

Европейска титла и рекорд на 100 метра за Радина Величкова

Християн Касабов се пребори за бронзовия медал на 110 метра с препятствия, като изпревари четвъртия само с една хилядна от секундата. В бяганията пред финалното той също постави нов национален рекорд за възрастта.

Християн Касабов спечели бронзов медал на 110 м/пр на Европейското за юноши под 18 г.

Димо Андреев пък се поздрави със сребро в хвърлянето на чук при юношите.

Димо Андреев спечели сребро на чук на Европейското за юноши

Убедително първото място по медали в Банска Бистрица е за Италия, чиито млади състезатели извоюваха общо 15 медала (7 златни, 3 сребърни и 5 бронзови). На втора позиция е Полша с 8 отличия (4 златни, 3 сребърни и 1 бронзово), а на трето място е Чехия със 7 медала (4 златни и 3 сребърни).

Снимка: списание “Атлетика”