Петьо Иванов: Трябва да играем на финала

Капитанът на националния ни отбор за юноши до 18 години Петьо Иванов заяви категорично преди началото предстоящото Европейско първенство, на което България е домакин, че трябва да играят на финала. Ето още какво каза младият национал пред медиите по време на днешната открита тренировка на тима:

Десислава Величкова: Напрежението и конкуренцията са много по-сериозни от предното Европейско

"Много сериозна е отговорността, когато играеш пред родна публика и да си капитан на отбора. Мисля, че не съм попадал в подобна ситуация, но има един плюс от това, че българската публика ще е зад нас. Със сигурност имаме добито самочувствие, след като победихме на два пъти Италия и то категорично в контролните срещи, а те са европейските шампиони, от които загубихме на финала."

Националите U18 загубиха от Италия в третата контрола преди европейското

"Имаме много силни играчи. С гордо вдигнати глави трябва да играем на финал. Амбициозен съм, защото вярвам в отбора и в себе си. Отборът е настроен, подготвен е както физически, така и психически, и игрово. Може би първите два мача в групата ще са с най-голямо притеснение от публиката. Със сигурност е като сбъдната мечта. Ще се радвам публиката да е доволна от нас и да представим България по най-добрия начин."

Eвропейските за мъже под 18 години и жени под 20 години пряко в ефира на MAX Sport

"Със сигурност след европейското първенство през миналата година водихме много тежки разговори. Всеки един от нас е порастнал и тренировките вече са на по-различно ниво, има по-голямо натоварване и затова сме в такова физическо състояние, бих казал в много добро."

Още от Волейбол

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти