Латвия разби олимпийските мечти на Камерун и Таменанг Чо

Латвия победи със 72:59 (23:19; 15:16; 15:15; 19:9) Камерун във втория полуфинал от олимпийския квалификационен турнир в Рига и ще се изправи срещу Бразилия в спор за квотата за Игрите в Париж.

Бившият баскетболист на ЦСКА Таменанг Чо се включи от пейката за Камерун и за малко повече от 20 минути на паркета се разписа с 9 точки, 7 борби, 2 асистенции и коефициент на полезно действие 15.

Иначе срещата започна с леко предимство за домакините, които след 10 минути игра имаха минимална преднина от 4 точки. Във втората част Чо и компания успяха да бъдат равностойни на съперника си и дори намалиха пасива си, изоставайки само с 3 точки на почивката. След паузата интригата продължи, като разликата преди заключителната четвърт продължи да бъде едва 3 точки в полза на Латвия. Последните 10 минути обаче се оказаха решаващи, като домакините наложиха темпото си и успяха да пречупят съперника си, за да стигнат до финала.