Чехия на финал на "Чалънджър къп" след разгром над Виетнам

Волейболистките от националния отбор на Чехия се класираха за финала на турнира "Чалънджър къп" за жени. Воденият от Йоанис Атанасопулос тим разгроми Виетнам с 3:0 (25:19, 25:14, 25:19) във втория полуфинал на турнира, игран този следобед пред едва около 700 зрители в Манила (Филипините).

По този начин Чехия ще играе на финала на "Чалънджър къп" за втори път след 2019-а година, когато загуби драматично от Канада с 2:3 гейма. На финала чешкините ще спорят за титлата и място във Волейболната Лига на нациите догодина с Пуерто Рико, който би категорично Белгия също с 3:0 в първата полуфинална среща.

Пуерто Рико разгроми Белгия и е на финал на “Чалънджър къп” в Манила

Финалът между Чехия и Пуерто Рико е утре (7 юли) от 13,30 часа българско време, а преди това от 10,00 часа ще бъде двубоя за бронзовите медали между Белгия и Виетнам.

Най-полезна за Чехия стана Габриела Орвошова със 17 точки (1 блок, 2 аса), а опитната Хелена Хавелкова добави още 13 точки (2 блока) за победата.

За тима на Виетнам Тхи Бич Туйен Нгуйен беше единствената с двуцифров актив - 12 точки.

Снимки: volleyballworld.com