Едмънтън може да пренапише историята, след като докара серията до седми мач

Отборът на Едмънтън Ойлърс е много близо да постигне нещо историческо, след като спечели шестия мач от серията с 5:1 (1:0 2:0 2:1) срещу тима на Флорида Пантърс в големия финал на НХЛ.

Сега вече двата отбора имат по три победи, като “пантерите” спечелиха първите три мача. Само един път от 29 случая Купа “Стенли” е отивала при отбор, който е изоставал с 0-3 във финалната серия. За последно това е правил тимът на Торонто Мейпъл Лийфс, който обръща Детройт Ред Уингс през далечния сезон 1941/1942.

В "Роджърс Палас" домакините от Едмънтън успяха да вземат преднина още в осмата минута чрез Уорън Фьогеле, а в началото на втория период и в края му Адам Енрике и Зак Хайман доведоха резултата до 3:0.

Александър Барков върна надеждите на Флорида с попадение по-малко от две минути след старта на последната третина, но в самия край на срещата Райън МакЛауд и Дарнел Нърс с голове на празна врата оформиха изразителния успех на Едмънтън.

Решаващият седми мач от серията ще бъде на 25-и юни (вторник) с начален час 3:00 българско време.