Девойките на България U18 приключиха груповата фаза на Балканиадата без загубен гейм

Националният отбор на България за девойки до 18 години спечели и третия си мач от Група А на Балканското първенство в Тирана (Албания). В последния двубой от груповата фаза младите ни "лъвици" се изправиха в директен спор за първото място срещу Северна Македония. Двата тима имаха по две победи преди сблъсъка. В него обаче българските момичета категорично се наложиха с 3:0 (25:14, 25:14, 25:11).

Селекцията на Антонина Зетова завърши груповата фаза без загубен гейм и с пълен актив от 9 точки, след като постигна чисти победи и срещу домакина и Румъния. На полуфинала, който ще е утре (21 юни) от 18,30 часа българско време, почти сигурно България ще срещне отбора на Сърбия, който играе по-късно днес срещу Молдова в последния си мач от Група Б.

Девойките на България U18 отнесоха Албания с 22 аса и са на полуфинал на Балканиадата

Четири националки завършиха мача с двуцифрен актив. С по 12 точки се отчетоха Дарина Нанева и Вяра Парапунова, а по 11 добавиха Никол Окоро и Деница Ангелова. Отново показахме добра игра на начален удар, завършвайки с 13 аса.