Здравко Димитров вкара страхотен гол, но тимът му остана на крачка от елита

Здравко Димитров отбеляза важен гол за своя Сакарияспор в баража срещу Бодрумспор за влизане в турската Сюпер лига. Българинът вкара изравнителното попадение в мача в 72-рата минута, с което прати срещата в продължения. Преди това гостите бяха повели чрез Гьокдениз Байракдар в 19-ата минута.

Голът на Димитров бе доста впечатляващ. Той получи пас на скорост, изскочи зад защитата, финтира и вратаря и от труден ъгъл успя да изстреля топката във вратата на съперника.

За съжаление в продълженията Сакарияспор не издържа и допусна нови два гола във вратата си. Точни бяха Онждрей Челюстка в 94-тата и Тунахан Акпинар в 103-тата минута. Така Бодрумспор спечели с 3:1 и ще играе в елита на Турция през следващия сезон.

Трябва да се отбележи, че Сакарияспор игра с човек по-малко от 44-тата минута, когато Райко Ротман получи директен червен картон.

Бодрумспор пък става третия нов член на Сюпер лигата, присъединявайки се към Еюпспор и Гьозтепе, които вече си осигуриха директна промоция.