Драматичен край донесе победата на Брентфорд

Брентфорд спечели с 2:1 гостуването на Борнемут по изключително драматичен начин. И трите гола паднаха след 86-ата минута.

Брайън Мбемо даде преднина на гостите малко преди края. Йоан Уиса овладя дълго подаване на вратаря Марк Флекен и изведе партньора си в атака. Три минути по-късно Доминик Соланке изравни, след като засече с глава центриране на Маркос Сенеси. В 95-ата минута отново комбинация между атакуващите играчи на гостите доведе до гол. Мбемо изведе Уиса, който влезе в игра като резерва, а той се разписа с удар от малък ъгъл.

Срещата ще се запомни и две намеси на системата за видеоповторения, а краят на мача бе даде в 104-ата минута. В 27-ата минута попадение на Соланке бе отменено. В 75-ата минута пък Айвън Тони падна в наказателното поле. Съдията Донохю, който за първи път водеше мач от Висшата лига, отсъди дузпа, но бе изпратен да гледа ситуацията на монитор и отмени първоначалното си решение.