Гол в края усложни задачата на Астън Вила за реванша

Астън Вила спечели с 2:1 срещу Лил в първи мач от четвъртфиналите на Лигата на конференциите. Оли Уоткинс откри резултата в 13-ата минута след удар с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар. Джон Макгин удвои аванса на бирмингамци в 56-ата минута след мощен удар. Французите стигнаха до попадение шест минути преди края на редовното време, а автор на гола бе Бафоде Диаките.

В мач номер 1000 в треньорската кариера на Унай Емери неговият тим не успя да вземе солиден аванс, защото се изправи срещу сериозен съперник. Лил създаде няколко добри възможности през първото полувреме, а попадение на Габриел Гудмундсон бе отменено поради засада. Емилиано Мартинес на няколко пъти се намеси решително, но него и съотборниците им ги чака още много работа на реванша във Франция.