РБ (Лайпциг) показа голова мощ преди визитата на Реал Мадрид

РБ (Лайпциг) допусна ранен гол, но след това тотално надигра Бохум като гост и стигна до заслужена победа с 4:1 в двубой от 24-тия кръг на Бундеслигата. Така “червените бикове” показаха, че са във форма за реванша срещу Реал Мадрид от осминафиналите в Шампионската лига, който е идната сряда на “Сантиаго Бернабеу” и в който германците влизат с пасив от 0:1.

Успехът означава, че и се запазва минималната разлика от четвъртия Борусия (Дортмунд) в борбата за място в топ 4.

Още в 7-ата минута Лайпциг се оказа догонващ след тежък удар на Максимилиан Витек, на който вратарят Петер Гулачи не успя да реагира добре.

После обаче гостите взеха нещата в свои ръце и в 30-ата Дани Олмо възстанови равенството след майсторско изпълнение - 1:1.

След почивката доминацията на РазенбалШпорт донесе още три попадения. Лоис Опенда направи обрата в 68-ата, а само три три минути след това Иван Ордец имаше нещастието да си вкара автогол след удар на Чави Симонс.

В 73-ата Юсуф Поулсен довърши Бохум с гол за 4:1.

В края домакините дори останаха с човек по-малко, тъй като в 86-ата Моритц-Брони Квартенг беше изгонен с директен червен картон.

Бохум остава точно над опасната зона, макар разликата от 16-ия да е цели 8 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!