Министърът на младежта и спорта награди Шабан Мустафа

“Вие сте вдъхновение за хората в зряла възраст и показвате, че възрастта няма значение, когато човек има воля. България има нужда от мотиватори като Вас“. Това заяви министърът на младежта и спорта Димитър Илиев, който награди с почетен плакет световния шампион по планинско бягане за ветерани Шабан Мустафа.

Шабан Мустафа двоен световен шампион в планинското бягане

Състезателят спечели два златни медала на Световното първенство за ветерани, което се проведе от 15 до 17 септември на остров Мадейра, Португалия. 46-годишният българин стана първи в дистанциите 9 км (44:03 минути) и 32 км (2:11:52 часа). В Световното първенство участваха атлети от над 20 държави от цял свят. Шабан Мустафа изрази удовлетворение, че победното му време в дългата дистанция е с 8 мин разлика от втория в класирането.