Марко Арнаутович и компания направиха огромна крачка към Евро 2024

Отборът на Австрия записа изключително важен успех с 3:1 при гостуването си на Швеция, с което почти сигурно си гарантира класирането за Евро 2024.

Любопитното е, че и четирите гола в двубоя от квалификационна група F дойдоха след почивката. В 53-тата минута Щефан Пош центрира към Михаел Грегорич, който откри резултата с удар с глава. Само пет минути по-късно Марко Арнаутович прокара топката между краката на Робин Олсен за второто попадение на гостите в двубоя. В 68-ата минута нападателят отново беше точен, но този път от дузпа, отсъдена за нарушение на Исак Хиен срещу Филип Мвене. „Тре кронур“ стигнаха само до почетно попадение в последната минута на редовното време, когато Емил Холм се разписа с шут по земя.

Така вторият в групата Австрия събра 13 точки, колкото има и първият Белгия, а третият Швеция остана с 6 пункта. Така изоставането на скандинавците спрямо лидерите стана прекалено голямо, като всички тези отбори имат да изиграят само по още три мача до края на квалификациите.