Симеон Касълс покри норматив за европейско първенство за юноши

Шампионът на България на диск при подрастващите Симеон Касълс покри норматива за за участие на Eвропейското първенство за юноши и девойки под 20 години, което ще бъде в Йерусалим, Израел от 7 до 10 август. Касълс участва на състезание в Крайова, Румъния на 15 юли с юношеския уред 1.75 кг и постигна личен рекорд 54.83. Изискването за участие в еврошампионата е 54.00 метра.

Шампионът на чук при юношите Преслав Вълев също се пробва да достигне нормата от 67.00 с 6-килограмовия уред, но записа 64.31. Шест дни преди това на 9 юли във Велико Търново Вълев се пробва със същия уред и достигна до 66.26.

На състезанието в Крайова Даниел Файаз-Джахани участва в мятането на чук при мъжете и се класира четвърти с 61.74.

Касълс даде заявка за добър сезон още на 24 април, когато спечели турнира „Цветанка Христова“ на националния стадион „Васил Левски“ с 51.68, а на 8 юли доближи 50 м с мъжкия диск (2 кг) и с 49.11 стана вицешампион при мъжете.

През 2021-а година Симеон спечели сребърен медал на балканския шампионат за юноши и девойки под 18 години в Кралево, Сърбия с резултат 53.57 с уреда за тази възраст – 1.5 кг.

19-годишният възпитаник на треньора Иван Иванов от „Супер спорт“ – Варна стана 12-ия българин със стандарт за европейското първенство.

Снимка и текст: atletikabg.com