Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Симеон Касълс покри норматив за европейско първенство за юноши

Шампионът на България на диск при подрастващите Симеон Касълс покри норматива за за участие на Eвропейското първенство за юноши и девойки под 20 години, което ще бъде в Йерусалим, Израел от 7 до 10 август. Касълс участва на състезание в Крайова, Румъния на 15 юли с юношеския уред 1.75 кг и постигна личен рекорд 54.83. Изискването за участие в еврошампионата е 54.00 метра.

Шампионът на чук при юношите Преслав Вълев също се пробва да достигне нормата от 67.00 с 6-килограмовия уред, но записа 64.31. Шест дни преди това на 9 юли във Велико Търново Вълев се пробва със същия уред и достигна до 66.26.

На състезанието в Крайова Даниел Файаз-Джахани участва в мятането на чук при мъжете и се класира четвърти с 61.74.

Касълс даде заявка за добър сезон още на 24 април, когато спечели турнира „Цветанка Христова“ на националния стадион „Васил Левски“ с 51.68, а на 8 юли доближи 50 м с мъжкия диск (2 кг) и с 49.11 стана вицешампион при мъжете.

През 2021-а година Симеон спечели сребърен медал на балканския шампионат за юноши и девойки под 18 години в Кралево, Сърбия с резултат 53.57 с уреда за тази възраст – 1.5 кг.

19-годишният възпитаник на треньора Иван Иванов от „Супер спорт“ – Варна стана 12-ия българин със стандарт за европейското първенство.

Снимка и текст: atletikabg.com