Лични рекорди за Мария Капушева и Мартин Балабанов, силно бягане и на Лиляна Георгиева в Полша

Мария Капушева и Мартин Балабанов постигнаха лични рекорди, а Лиляна Георгиева се доближи до най-доброто си постижение на 800 метра на Европейското отборно първенство от Втора лига, което се провежда в Хожув (Полша).

Капушева зае седмото място в овчарския скок при жените, след като записа лично постижение 3.65 метра. Тя се справи с тази височина от първи опит, като преди това също нямаше грешки.

Георгиева, която ще стартира и на 3000 метра стийпълчейз в Полша, направи силни финални метри на 800 м и с 2:05.98 минути зае втората позиция в серия “Б”. Това постижение донесе десето място за българката в общото касиране. Най-бърза на две обиколки беше украинката Наталия Крол с 1:59.77 мин.

Мартин Балабанов, брат на завършилия на втора позиция на 3000 стийпълчейз вчера Иво Балабанов, също коригира личния си рекорд на 1500 м и с 3:49.11 мин се нареди на тринадесета позиция. Победата тук извоюва най-титулуваният състезател Елзан Бибич от Сърбия с 3:41.35 мин.