Хуркач достигна 1/4-финалите в Щутгарт след обрат

Хуберт Хуркач се класира за четвъртфиналите на турнира на трева в Щутгарт (Германия) с награден фонд от над 795 хиляди евро. Поставеният под номер 4 поляк се наложи след обрат с 4:6, 7:6 (5), 7:6 (5) срещу Юсуке Ватануки за 2 часа и 21 минути игра.

Хуркач, който се намира на 14-то място в световната ранглиста, загуби подаването си в деветия гейм на първата част, след което японецът сервира успешно за спечелване на първия сет.

В следващите две части не се стигна до пробиви, но в решителните геймове полякът показа качествата си и победи, достигайки до обрат.

В следващия кръг Хуберт Хуркач ще се изправи срещу Кристофър О'Конъл. Австралиецът победи със 7:6 (5), 6:3 Лоренцо Сонего от Италия.

За четвъртфиналите в Щутгарт се класира и поставеният под номер 6 италианец Лоренцо Музети, който елиминира Грегоар Барер (Франция) след 6:3, 6:3.