Дубълът на Лудогорец спъна Монтана по пътя към доближаването на челните места

Дубълът на Лудогорец стигна до драматична победа с 3:2 над Монтана в двубой от 31-ия кръг на Втора лига. Гостите се нуждаеха от задължителна победа, за да се доближат максимално до челните места и да увеличат шансовете си за промоция. В крайна сметка обаче това не се случи и “орлите” стигнаха до успеха, който ги остави на третото място и след този кръг.

Първо Доминик Янков откри резултата в 20-ата минута, но до края на полувремето Андреас Васев изравни (37’). В 57-ата минута Росен Иванов отново даде аванс на разградчани, но Стилян Николов изравни за 2:2 в 86-ата минута. В последните секунди Владислав Найденов отбеляза за 3:2 и спечели трите точки за своя тим.

В генералното класиране Лудогорец II е трети с 53 точки, на 4 от второто място и на 5 пред четвъртия Крумовград. Монтана от своя страна, който има амбиции да играе в елита, е осми с 43 точки и в серия от вече 4 поредни мача без успех. Тимът е на 5 точки от петото място, което към момента дава право на бараж.Снимка: ludogorets.com