Трудна победа за Аржентина срещу Узбекистан на старта на Световното първенство за младежи до 20 години

Започна Световното първенство за младежи до 20 години. Шампионатът се провежда в Аржентина, която спечели Мондиала в Катар през миналата година. Форматът включва 24 отбора, които са разпределени в 6 групи по 4 отбора, като със сигурност ще се класират първите два отбора от всяка група, а след тях и най-добрите трети.

Жребият отреди домакините от Аржентина да играят в Група “А” в компанията на Нова Зеландия, Узбекистан и Гватемала.

“Албиселесте” започнаха кампанията с мач срещу отбора на Узбекистан, който спечелиха с 2:1. Успехът не дойде по най-лесния начин за “гаучосите”. Узбекистан успя да открие резултата в 23-ата минута от Махмуд Махмаджонов, но тази радост не продължи прекалено дълго и в 27-ата минута Алехо Велиз съумя да изравни. Победното попадение падна преди почивката, като в негов автор се превърна младата надежда на италианския Интер.