Иван Иванов и Полина Тодорова се наложиха на 800 метра на “Нови звезди”

Националният шампион на 800 метра в зала при мъжете за 2023 г. Иван Иванов (СК Юниверсал) и многократната медалистка при жените Полина Тодорова (КЛА Тунджа Ямбол) се наложиха на международния атлетически турнир “Нови звезди”, който се проведе пред пълни трибуни на стадиона на НСА в София.

Иванов и Алекс Василев (ЛАСК Локомотив Русе) имаха интересна борба, като първо Иванов поведе, след това Василев си върна водачеството и около 200 метра преди финала Иванов отново взе лидерската позиция и не я пусна до края, за да финишира за 1:52.12 мин. Василев завърши втори с 1:53.24 мин, а Мартин Балабанов (СКЛА Атлет Мездра) трети с 1:54.40 мин.

При жените Тодорова извоюва първата позиция с 2:20.12 мин. Ива Чиликова (СЛАК Дунав Русе) се нареди втора с 2:20.83 мин, а третото място зае Ева Йорданова (СК Европул) с 2:32.88 мин.

Снимки: Васил Живков