Опасност от наводнение изгони отборите от „Имола”

Силните дъждове и наводненията в италианската област Емилия-Романя вече се отразяват на подготовката на състезателния уикенд във Формула 1 на пистата „Имола”. Заради проливните валежи вчера надвечер тимовете от Формула 1 и подгряващите шампионати трябваше да напуснат боксовете на пистата, като днес трябва да се вземе решение дали механиците ще могат да продължат работа по оборудването на боксовете и подготовката за уикенда.

От управата на пистата обясниха, че евакуацията вчера се е наложила като предпазна мярка и не е имало пряка опасност за тимовете и хората, работещи в боксовете.

Силните дъждове и наводненията в Емилия-Романя вече взеха две жертви, а още един човек се води изчезнал.

Очаква се, че с наближаването на уикенда на „Имола” дъждовете да намалеят и положението с трафика и наводнените участъци да не е толкова критично. Но също така се очаква, че в хода на състезателния уикенд на „Имола” да продължи да вали, като дъждът ще има роля в отделните сесии на пистата, включително и в квалификацията и състезанието в неделя.

Лошо време може да удари „Имола”
Никола Цолов пред Sportal.bg: Трябват ми още 1-2 десети!

Още от Моторни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти