Пламен Константинов Локомитив (Новосибирск) отстраниха Белогорие и са на полуфинал в Русия

Воденият от националния селекционер Пламен Константинов Локомотив (Новосибирск) се класира на полуфинали в руската Суперлига.

"Железничарите" надиграха категорично Белогорие (Белгород) с 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) в третия мач от четвъртфиналните плейофи.

Така Локо спечели серията с 2-1 победа, след като в първия двубой победи съперника със същия резултат, а във втория отстъпи с 1:3 гейма.

В следващия етап волейболистите на Пламен Константинов срещат Зенит (Казан), които отстраниха АСК (Нижний Новгород) с 3:0 и 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Дмитрой Лизик с 18 точки (4 аса, 3 блокади).

16 точки добави Дражен Лубурич (1 ас).

12 точки реализира Омар Курбанов (1 ас, 1 блокада).

За съперника Мохамед Ал Хачдади приключи с 12 точки, като бе единственият с двуцифрен актив.