Ланс победи Страсбург и доближи ПСЖ

Отборът на Ланс запази шансовете си макар и на теория за шампионска титла след победа с 2:1 срещу Страсбург в мач от 30-ия кръг на френската Лига 1.

Възпитаниците на Франк Хайсе се доближиха само на три точки от лидера Пари Сен Жермен, който все още не е изиграл срещата си от кръга. Страсбург пък се озова непосредствено до зоната на изпадащите, където и може да завърши кръга, ако прекия конкурент Оксер спечели поне точка.

Домакините от Ланс започнаха по-силно мача и поведоха след 11 минути игра. Попадението отбеляза Пжемислав Франковски. Тяхната доминация продължи и през втората част, когато Факундо Медина покачи в 65-ата минута.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

Страсбург опита да се върне в мача, но стигна само до едно попадение чрез Кевин Гамейро в 84-ата минута.

Сега Ланс ще влезе в заключителния етап от шампионата с известна доза самочувствие, защото това бе тяхната четвърта поредна победа. Страсбург пък трябва да внимава повече, защото това бе втора последователна загуба.