Саяна излъга Несебър и е на полуфинал за купата на АФЛ

Саяна (Хасково) победи едноименния тим на Несебър с 3:2 във финала на Югоизточна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят се игра в Ямбол. Противно на крайния резултат, мача започна по-добре за Несебър. Валентин Сливов откри резултата, десетина минути след първия съдийски сигнал. Четвърт час по-късно Трайо Грозев беше изведен срещу вратаря, излъга го и удвои.

Саяна отстрани Спартак (Пловдив) за купата на АФЛ

В 35-ата минута Спас Милушев центрира от корнер и Бейсин Бейсин реализира с глава за хасковския състав – 1:2. Десетина минути след почивката Павел Кочев шутира, стража на Несебър изби, но след добавката на Димитър Димитров равенството беше възстановено. Кулминацията дойде в 75-ата минута, когато Генчо Делев фаулира пред наказателното поле хасковския капитан Илиян Марчев.

Несебър надви Загорец във финал за Купата на АФЛ

Реферът вдигна втори жълт и червен картон на провинилия се. Христо Стоянов изпълни фаула и топката спря в мрежата за окончателното 3:2. Така селекцията на Живко Желев за втори пореден сезон се класира за полуфиналите на турнира.