Петко Христов отново беше титуляр, Венеция се върна към победите

Българският национал Петко Христов записа трети пореден мач като титуляр, като отново записа 90 минути при победата на своя Венеция с 1:0 като гост на Асколи в двубой от 30-ия кръг на Серия „Б“.

Родният защитник приключи срещата с жълт картон, който си изкара за нарушение в 70-ата минута. Победният гол за „крилатите лъвове“ дойде чак в добавеното време на двубоя, когато Андреа Карбони се разписа след асистенция на Денис Черишев. Така отборът прекрати серията си от пет мача без успех. Венеция заема плейофната 16-а позиция в класирането с актив от 33 точки, като отстъпва на Перуджа само по голова разлика. Асколи пък е 12-и с 36 спечелени пункта и по-добро голово съотношение от Тернана.

В друга среща от кръга българският нападател Андрей Гълъбинов остана на пейката при домакинската загуба на Реджина с 0:4 от Каляри, която беше седма в последните осем двубоя на „амарантите“.