Микаела Шифрин избра новия си треньор

Американската звезда в ските Микаела Шифрин, която се раздели изненадващо с треньора си Майк Дей по време на Световното първенство в Куршевел и Мерибел миналия месец, ще бъде тренирана вече от Карин Харджо, съобщи американската федерация в понеделник.

Харджо вече познава Шифрин от времето, когато беше помощник-треньор на националния отбор на САЩ в техничните дисциплини в периода 2015-2017, а след това и в скоростните дисциплини - между 2017 и 2022 година. Този сезон тя бе начело на женския отбор на Канада.

"Нямам търпение да работя отново с Карин, този път директно като отбор и шеф на тима ми", каза Шифрин."Мисля, че тя може да има огромно принос към работата ми в следващите години и ще донесе нов подход към тренировките", добави американката.

На 15 февруари, по време на Световното първенство американският отбор съобщи за напускането на Майк Дей, с когото Шифрин постигна резултатите си след 2016. Това не попречи на американката да спечели златния медал в гигантския слалом и сребърен медал в слалома.

Рекордът е факт - Шифрин задмина Стенмарк в Оре

Микаела Шифрин стана в събота спортистът с най-много победи за Световната купа (87), като подобри рекорда на шведа Ингемар Стенмарк.

Още от Зимни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти