Шампионът Хебър на полуфинал на Money+ Купа България след чист успех срещу Черно море

Шампионът на България и действащ носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) тръгна с успех при защитата на трофея.

Воденият от Камило Плачи отбор се класира на полуфинали на Money + Купа България 2023, на който е домакин, след като надигра категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:23, 25:16, 25:15) в третия 1/4-тфинален сблъсък от надпреварата, изигран в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Победата бе факт за малко повече от час.

Така, на втория полуфинал утре (21 януари) "тигрите" ще срещнат победителя от двойката Левски София - Нефтохимик 2010 (Бургас).

Полуфиналните битки са от 16:00 и 18:30 часа.

Двубоят бе дебют за новото попълние на Хебър Джулио Саби, в състава отново бе Николай Николов.

За Черно море  дебют също направи ново попълнение - центърът Руско Тонев.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Хебър Пазарджик е настоящият носител на Купата на България, след като през януари 2022 година победи с 3:1 Нефтохимик.

Изненадващо волейболистите на Черно море поведоха с 8:7 и 11:10  в началото на двубоя. Тодор Алексиев изведе шампионите напред при 14:12. "Моряците" изравниха при 14:14. Троен блок спря атака на Нерман Недков и Хебър поведе с 18:16. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. шампионите вдигнаха темпото и поведоха с 21:17. Пламен Христов взе второ прекъсване за варненци. Блокаут на Норман Недков и 19:21. Страхотна единична блокада на Борис Начев срещу атака на Виктор Йосифов и 20:21. Тодор Алексиев атакува по диагонала от зона 4 за 23:20. Джулио Саби пристъпи линията за атака от втора линия - 23:22. Камило Плачи побърза да вземе прекъсване за Хебър. Мощна атака на Джулио Саби от зона 2 изведе шампионите до геймбол при 24:22. Борис Начев атакува успешно в центъра за 23:24. Нова мощна атака на Джулио Саби донесе успеха на Хебър в първата част с 25:23.

Втората част започна равностойно след техничен блокаут на Симеон Димитров - 4:4. Последваха 4 поредни точки за домакините от Пазарджик - 8:4. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Хебър поведе с 6 точки при 13:7. Грешка в играта на Черно море направи аванса на шампионите 8 точки при 22:14. Джулио Саби  атакува успешно и донесе успеха на Хебър и във втората част с 25:16.

Волейболистите на Камило Плачи дръпваха с 5 точки в началото на третата част след ас на Джулио Саби - 7:2.  Нов ас на доскорошния диагонал на китайския Шанхай и 8:2. Якопо Масари атакува успешно по диагонала от зона 4 - 10:5. Блокаут на Якопо Масари - 12:6. Нов ас на Якопо Масари направи резултата 16:7. Мартин Павлов атакува в аут и Хебър дръпна с 10 точки при 17:7. Шампионите достигнаха до мачбол при 24:13. Мартин Павлов намали резултата до 15:24. Пайп на Якопо Масари донесе успеха на Хубър в третата част с 25:15 и в мача с 3:0 гейма.п

Най-резултатен бе Якопо Масари с 18 точки (4 аса, 2 блокади), с 14 точки завърши Джулио Саби (3 аса, 2 блокади).

За Черно море Норман Недков приключи с 9 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:23, 25:16, 25:15)ХЕБЪР: Александер Туш, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ ЧЕРНО МОРЕ: Стилиян Асенов, Норман Недков, Мартин Павлов, Симеон Димитров, Борис Начев, Траян Иванов - Христо Колев-либеро Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВСъдии: Хари Салабашян, Кирил Стоянов

Снимки: NVL/Startphoto.bg