Николай Неделчев постигна 6-а поредна победа и се класира за полуфиналите на турнир в Испания

Николай Неделчев се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Манакор (Испания) с награден фонд от 15 хиляди долара.

19-годишният квалификант Неделчев победи в драматичен мач друг тенисист от квалификациите Якоб Шнайтер (Германия) с 4:6, 6:2, 6:4 за 2:38 часа.

Българинът загуби първия сет, но направи два пробива във втория и изравни резултата. В третата част Неделчев поведе с 4:2, след което взе подаването на съперника си в десетия гейм и затвори мача.

За Неделчев това беше шеста поредна победа в Манакор, като той се класира за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF.