Кристиано или Бруно – кой вкара първия гол за Португалия?

Първият гол в мача между Португалия и Уругвай (2:0) породи съмнения. Те обаче не бяха свързани с въпроса дали попадението е редовно, или не, а вместо това кой беше неговият автор.

Фернандеш донесе отмъщение и 1/8-финал за Португалия

В 54-тата минута Бруно Фернандеш центрира топката към вратата на уругвайците, а отскубналият се Кристиано Роналдо опита да играе с топката чрез глава. Така или иначе кълбото влезе в мрежата за 1:0, без да стане ясно дали нападателят все пак го е докоснал. Първоначално голът беше присъден на Роналдо, но впоследствие като голмайстор беше определен Фернандеш. Така Кристиано се размина с 9-и гол на Световно първенство, с което щеше да се изравни с великия си сънародник Еузебио. Съотборникът му пък дори завърши мача с две попадения, като второто дойде след дузпа в 92-рата минута.

В прикаченото видео можете да видите ситуацията и сами да прецените чий е голът.