Кецманович елиминира водача Кареньо Буста в Неапол, Беретини и Музети зарадваха домакините

Сърбинът Миомир Кецманович елиминира водача в схемата Пабло Кареньо Буста от Испания и се класира за полуфиналите в първото издание на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 в италианския град Неапол с награден фонд 612 хиляди долара.

Поставеният под номер 5 Кецманович победи със 7:5, 6:2 за 90 минути, а в търсене на първия си финал за сезона той ще се изправи срещу представителя на домакините Лоренцо Музети.

Четвъртият в схемата Музети се справи без особени трудности с колумбиеца Даниел Галан с 6:3, 6:0.

Друг местен любимец Матео Беретини също достигна полуфиналите. Поставеният под номер 2 Беретини надделя над японеца Таро Даниел с 6:2, 6:3, след като спечели 32 от 41 разиграни точки на собствен сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача.

Така италианецът очаква Макензи МакДоналд (САЩ), който елиминира китайския квалификант Чжъчжън Чжан след обрат с 4:6, 6:3, 6:2.