Атлетико удължи агонията на Севиля в исторически мач на Коке

Атлетико Мадрид спечели с 2:0 гостуването си на Севиля. Маркос Йоренте откри резултата в 29-ата минута, а Алваро Мората удвои в 57-ата. "Дюшекчиите" нямат загуба като гост от началото на сезона, като записаха трета победа.

Капитанът на "дюшекчиите" Коке изигра своя мач номер 554 за клуба, с което застана на първо място във вечната ранглиста. Той изпревари Аделардо Родригес, чийто рекорд бе от 1976 г.

Севиля записа трета поредна домакинска загуба и за трети пореден път не успя да се разпише на "Рамон Санчес Писхуан". Тимът на Лопетеги има едва пет точки след първите седем кръга и бъдещето на треньора е поставено под въпрос.

Андалусийци създадоха прекалено малко в предни позиции. Те затрудниха Ян Облак за първи път чак в 76-ата минута. Тогава вратарят направи отлично спасяване след удар с глава на Насири. Атлетико изигра стабилен мач и стигна до голове в точните моменти. В 29-ата минута рекордьорът Коке намери Йоренте на добра позиция и испанският национал откри резултата. Той се разписа след 47 срещи без попадения.

След почивката Матеус Куня открадна една топка и Мората красиво завърши, с което съвсем обезсърчи беззъбия противник. Антоан Гризман отново влезе в игра, след като бе изминал час игра. Французинът се включи активно и имаше две възможности да се разпише.