Финалните секунди донесoха успех на Волфсбург над Щутгарт

С победен гол в добавеното време Волфсбург срази Щутгарт с 3:2 в среща от 8-ия кръг на германския шампионат. Тогава точен беше Яник Герхарт, с което “вълците” регистрираха едва втория си успех през сезона и първи домакински.

До днес и двата тима бяха само с по 5 точки в активите си, но Волфсбург си поема глътка въздух, докато “швабите” продължават единствени заедно с Бохум все още да нямат победа.

Останалите четири гола паднаха през първото полувреме. Серу Гираси даде аванс на Щутгарт в 22-рата минута, но секунди по-късно Омар Мармуш изравни.

В 38-ата вратарят на гостите Флориан Мюлер допусна груба грешка след далечен удар на Максимилиан Арнолд и топката спря в мрежата му. В продължението на първата част Константинос Мавропанос вкара за 2:2 с глава.

След почивката и двата отбора търсеха победния гол, като до него стигнаха домакините чрез Герхарт.