Специя осъществи обрат и спечели Дербито на Лигурия

Отборът на Специя осъществи домакински обрат и така спечели с 2:1 над Сампдория в Дербито на Лигурия от седмия кръг на Серия "А". Българският национал Петко Христов се появи в игра за победителите в 70-ата минута.

Още в 11-ата минута Абделхамид Сабири откри в полза на “моряците”. Тогава той стреля от много голямо разстояние, като топката описа прекрасна парабола и се озова в противниковата мрежа. “Орлетата” обаче изравниха още при следващата си атака. Тогава остър пас на Емил Холм беше изчистен от Алекс Ферари в тялото на съотборника му Жейсон Мурийо и така се стигна на автогол на колумбиеца. Холм имаше принос и за победното попадение, след като в 72-рата минута центрира към М'Бала Нзола, който със своя шут от движение донесе пълния обрат в мача.

Така Специя се изкачи на 10-ата позиция в класирането с актив от 8 точки, докато Сампдория остава на предпоследното 19-о място със само 2 спечелени пункта.