Дъжд прекъсна мача на Димитър Кузманов от финалния кръг на квалификациите на US Open

Мачът на Димитър Кузманов от третия, финален кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис бе прекъснат заради дъжд. Съперник на българина е 296-ият в световната ранглиста Брендън Холт. Срещата бе спряна при сервис на американеца и резултат 6:4, 3:6, 4:2 в негова полза след 2 часа и 24 минути игра.

Втората ракета на България при мъжете загуби първия сет след като допусна пробив в седмия гейм за преднина от 4:3 за Брендън Холт. 24-годишният американец затвърди пробива и взе сета с 6:4. Димитър Кузманов започна убедително втората част, осъществявайки ранен пробив, поведе с 3:0 гейма и задържа аванса си до победното 6:3, изравнявайки резултата.

Решителният сет стартира равностойно с размяна на пробиви, но Холт спечели за втори път подаването на Кузманов за 4:2 преди прекъсването и предстои двубоят да бъде доигран.