Кузманов и Томова ще търсят нови победи на US Open

Димитър Кузманов и Виктория Томова ще търсят днес нови победи в квалификациите на US Open.

Програмата за четвъртия ден на пресявките определи втората ракета на България при мъжете да се изправи срещу 131-вия в световната ранглиста британец Лиам Броуди в първия мач на корт №13. Той ще започне в 18:00 часа наше време.

Димитър Кузманов започна със страхотен обрат на US Open

Кузманов стартира участието си в квалификациите с обрат срещу Лука Нарди от Италия с 4:6, 7:6(5), 6:4. По същия сценарий се разви и двубоят на Броуди срещу Мърфи Касоне (САЩ) - 3:6, 7:6 (3), 6:1.

Съперникът на Мико има зад гърба си седем участия в основната схема на турнири от Шлема, а наскоро записа престижна победа над 16-ия в света аржентинец Диего Шварцман.

Също от 18:00 часа, но на корт №7, своя мач от втория кръг ще изиграе и най-добрата родна тенисистка Виктория Томова. Нейна съперничка ще бъде Йоане Цюгер. 21-годишната швейцарка е 167-а в класацията на WТА и няма съществени успехи като професионалистка.

Вики Томова с убедителна победа на старта на квалификациите на US OPEN

95-ата в световната ранглиста Томова ще търси реванш за поражението си от Цюгер с 3:6, 6:4, 4:6 на турнир в Алтенкирхен в средата на февруари през този сезон.

Виктория бе много убедителна на старта в НюЙорк и разби родената в молдова испанка Альона Болсова с 6:1 6:2.

Кузманов и Томова имат нужда от още две победи, за да се класират за основната схема на последния за годината турнир от “Големия шлем”.

Още от Тенис

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти