Шелби Роджърс и Даря Касаткина ще играят на финала в Сан Хосе

Рускинята Даря Касаткина и американката Шелби Роджърс ще играят за титлата на турнира по тенис на твърда настилка в Сан Хосе (САЩ) с награден фонд 757 900 долара. Седмата в схемата и миналогодишна финалистка Касаткина отстрани на полуфиналите втората поставена Паула Бадоса от Испания с 6:2, 6:4, а Роджърс се справи с Вероника Кудерметова (Русия) с 6:3, 6:4.

Така 29-годишната Шелби Роджърс продължи впечатляващата си серия на турнира, която включва победи над Мария Сакари, Аманта Анисимова и Бианка Андрееску.

В мач, продължил час и 21 минута Роджърс поведе с ранен пробив и взе първия сет с 6:3. Във втората част тя допусна два пробива и изоставаше в резултата, но обърна за крайното 6:4.

Втората в схемата испанка Паула Бадоса издържа час и 23 минути срещу Касаткина. Бадоса не изглеждаше физически готова на 100 процента по време на мача. Тя допусна два пробива в първия сет, който загуби с 2:6.

Във втория Даря Касаткина на свой ред загуби подаването си на старта, но успя да се пребори за победата.