Ференцварош се развихри в реванша с Тобол

Шампионът на Унгария Ференцварош защити големите си амбиции в Шампионската лига, след като спечели по категоричен начин реваша от първия предварителен кръг срещу Тобол (Костани). Първата среща в Казахстан бе завършила при резултат 0:0, но тази вечер Фради нагледно демонстрира превъзходството си и не остави шансове на своя съперник.

Домакините поведоха с бързи три гола в началото на мача, дело на Адама Траоре (4 и 17) и Айса Лайдуни (21).

След това гостите върнаха един гол, с който запазиха минимални надежди за обрат, а той бе дело на Игор Сергеев (23).

През второто полувреме обаче унгарците довършиха съперника си с нови две попадения, отбелязани от Форчън Баси (74 и 91), с което окончателно решиха всичко в своя полза. Тобол пък завърши мача в намален състав, след като Серикжан Мужиков получи втори жълт и червен картон в 81-вата минута.

Така Ференцварош продължава убедително във втория предварителен кръг на Шампионската лига, където ще играе срещу Слован (Братислава), който отстрани Динамо (Батуми) след продължения.