Андреев преодоля първия кръг на квалификациите на турнир в Нидерландия

Адриан Андреев преодоля първия кръг на турнира по тенис за мъже от сериите "Чалънджър" в Амерсфоорт, Нидерландия. Българинът, който заема 362-о място в световната ранглиста, победи с категоричното 6:3, 6:4 представителя на домакините Елгин Хьоблал.

Турнирът в Амерсфоорт е на клей и предлага награден фонд в размер на 45 хиляди евро.

Андреев започна мача с два пробива и успех на собствен сервис между тях, приключвайки първия сет с лекота за 36 минути. Вторият продължи само четири повече, след като третата ракета на България започна отново с 3:0 и затвори двубоя с третия си пробив от първи мачбол.

Съперник на Андреев за попадане в основната схема ще бъде испанецът Иниго Сервантес, който заема 1162-о място в ранглистата на АТР.