ЦСКА 1948 вкара четири на Локомотив (Пловдив), Георги Русев с красив гол

ЦСКА 1948 надви Локомотив (Пловдив) с 4:1 в контролна среща, играна в Банско. Георги Каракашев (27) беше точен за "смърфовете", а Ангел Бастунов (60) изравни с плътен удар. Георги Русев (63) направи пълен обрата с красива странична ножица. Джонатан (74) добави едно попадение след прекрасно изпълнение на фаул. Крайният резултат беше оформен от Стефан Цонков (89). Проверката беше излъчена НА ЖИВО в сайта Sportal.bg.

До 10-ата минута двата тима организираха скоростни атаки, които обаче завършваха или с грешен пас, или с лошо центриране, а не с удар към вратата. В следващите минути темпото сякаш спадна и изчакваха грешка на противника.

В 27-ата минута Георги Каракашев беше точен за "смърфовете". Димитър Илиев се възползва от грешка на Даниел Наумов, справи се със защитник и предпочете да подаде към свободния Каракашев вместо да стреля в опразнената врата. Новото попълнение на Локомотив пък не сбърка при удара си.

В 30-ата минута Джонатан стреля в аут след изпълнение на фаул. В 50-ата минута Алекс Колев опита нещо много атрактивно с удар от въздуха. Топката профуча покрай вратата на Локомотив. В 56-ата минута Ивайло Димитров центрира отлично към втора греда, където Каракашев беше оставен непокрит. Халфът на Локомотив направи сериозен пропуск на метър от голлинията, пращайки топката в аут.

Извършените промени разстроиха играта на Локомотив и отборът на ЦСКА 1948 стигна до пълен обрат в рамките на три минути. Първо в 61-ата минута Ангел Бастунов преодоля стража на пловдивчани Кристиан Томов с хубав и много плътен удар от далечната дистанция.

В 63-ата Георги Русев се разписа с красива странична ножица след центриране към втора греда, където крилото на ЦСКА 1948 беше напълно сам.

В 74-ата минута ЦСКА 1948 получи правото да изпълни фаул. Зад топката застана Джонатан, който прехвърли стената и прати топката право в горния десен ъгъл на вратата зад Томов.

Минута преди края на редовното време защитата на Локомотив проспа поредно центриране, при което Стефан Цонков бе най-съобразителен в наказателното поле и с протегнат крак успя да се разпише за крайното 4:1.

ЛОКОМОТИВ - ЦСКА 1948 (1:4)1:0 Георги Каракашев (27)1:1 Ангел Бастунов (60)1:2 Георги Русев (63)1:3 Джонатан (74)1:4 Стефан Цонков (89)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Милош Петрович, Тодор Павлов, Александър Василев, Мартин Паскалев, Пиер Зебли, Петър Витанов, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Бабакар Дион, Димитър Илиев;

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Никола Борисов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Реян Даскалов, Октавио Мантека, Стоян Стоичков, Марио Топузов, Георги Русев, Александър Колев