Радина Величкова с най-много златни медали в София

Три златни медала спечели Радина Величкова (Ботев – Пловдив) от националния шампионат за юноши и девойки под 18 години на 4-5 юни в София. 15-годишната Радина подобри собственото си най-добро постижение на България на 100 м за момичета под 16 години в първия ден на шампионата с 11.91 в сериите, а по-късно взе и титлата в дисциплината с 11.98, както и злато с щафетата на „Ботев“ – Пловдив 4х100 м.

В същия ден Величкова участва и на квалификацията на скок дължина, където бе най-добра със съотборничката си Петя Бозукова с равен резултат 5.81. В решителното състезание Величкова поведе с 5.68 (4.0), но в последния опит бе изпреварена от Сияна Бръмбарова (Енерджи – Пловдив) – 5.74 (0.4) и шампионката на скок височина Ирен Саръбоюкова (Хеброс Харманли) – 5.71 (1.2). Тогава Радина показа шампионския си характер и си върна първото място с 5.78 (2.7). Така тя стана единствената атлетка на шампионата с три златни медала, като участва в пет старта в рамките на по-малко от 40 часа.

Бозукова не успя да се доближи до резултата си от квалификациите и зае четвърта позиция с 5.61, но в първия ден (4 юни) от шампионата се окичи със златото на троен скок.