Пет червени картона, много напрежение и инфарктна победа за Балкан в дербито срещу Беласица

Балкан стигна до инфарктна победа в добавеното време в дербито от 31-вия кръг на Югозападната Трета лига срещу Беласица. Ботевградчани постигнаха домакински успех с 2:1 и прекъснаха добрата серия без загуба на "комитите". Двубоят бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Дейвид Йорданов откри резултата в 36-ата минута, а малко след като измина час игра Симеон Бояджиев (63) изравни от дузпа. Във втората минута от добавеното време на срещата Николай Цветков изтръгна трите точки за Балкан, разписвайки се директно от пряк свободен удар.

Очаквано, дербито беше с много висок заряд и напрежение, а двубоят беше белязан с 5 червени картона. Старши треньорите Иван Редовски и Николай Николов, помощник-треньорът на Бела, както и играчите Йордан Апостолов (Балкан) и Любомир Христов (Беласица) бяха изгонени.

Ботевградчани се завърнаха на победния път в Югозападната Трета лига и събраха актив от 63 точки. "Комитите" прекъснаха добрата си серия от 6 шампионатни мача без поражение. Въпреки това Бела остава на върха в класирането със 72 пункта.

В 6-ата минута гостите отправиха първия точен изстрел в мача. Патрик Попов засече центриране от пряк свободен удар в наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на противниковия страж.

Последва равностойна игра, като футболистите на Балкан и Беласица не успяха да създадат нещо по-опасно пред някоя от двете врати.

Малко след като измина половин час игра Калоян Бонев опита да изненада Костадин Котев с удар от далечна дистанция, но без успех.

В 36-ата минута Айвън Ангелов сбърка при изнасянето на топката, а домакините се възползваха от добрата възможност. Дейвид Йорданов бе изведен очи в очи с вратаря на Беласица, който не се намеси по най-добрия начин и позволи на кълбото да премине голлинията - 1:0.

В заключителните секунди на първата част Йордан Апостолов се озова на добра стрелкова позиция, но мощният му удар профуча покрай целта.

След почивката "комитите" започнаха по-агресивно, но трудно намираха пътя към вратата на Костадин Котев.

В 62-рата минута Бела получи право да изпълни дузпа, след като топката срещна ръката на играч в зелено в пеналтерията. Капитанът Симеон Бояджиев застана на бялата точка и изпрати стража на ботевградчани в обратния ъгъл - 1:1.

Малко по-късно се стигна до сериозни пререкания между старши треньора на домакините Иван Редовски и главния съдия, заради което наставникът бе изгонен с директен червен картон.

В 83-ата минута пред Балкан се откри добра възможност отново да излезе напред в резултата. Ивайло Величков засече кълбото с глава в наказателното поле, но изстрелът му мина на сантиметри от левия страничен стълб.Секунди по-късно дясната греда пък спря Калоян Бонев от попадение.

Във втората минута от добавеното време Николай Цветков стреля директно от пряк свободен удар от малък ъгъл, който изненада противниковата защита и вратаря на гостите и топката се озова в мрежата - 2:1.

В заключителните секунди на срещата напрежението взе връх и се стигна до меле на терена. Резултатът от него беше нови 4 червени картона - за старши треньора на Бела и неговия помощник, както и за играчите Йордан Апостолов (Балкан) и Любомир Христов (Беласица).

БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 2:1 БЕЛАСИЦА1:0 Дейвид Йорданов (36)1:1 Симеон Бояджиев (63 - дузпа)2:1 Николай Цветков (92)

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): 1. Костадин Котев, 6. Костадин Велков, 30. Симеон Иванов, 15. Калоян Бонев, 10. Николай Цветков (К), 13. Йордан Дамянов, 17. Йордан Апостолов, 18. Ивайло Бояджиев, 8. Емил Колев, 11. Димитър Руйчев, 2. Дейвид Йорданов

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 22. Валентин Костов, 13. Атанас Димитров, 11. Атанас Чепилов, 6. Симеон Бояджиев (К), 88. Айвън Ангелов, 17. Иван Вълчанов, 9. Патрик Попов, 10. Аспарух Смилков, 14. Йордан Тодоров