Маринела Нинева с четвърто място на Балканския шампионат по полумаратон в Тирана

Маринела Нинева зае четвъртото място на Балканския шампионат по полумаратон в Тирана, Албания. Атлетката от Дряново постигна 1:16:41 в албанската столица.

Северна Македония и Албания спечелиха титлите съответно при мъжете и жените благодарение на най-добрите си атлети.

Дарио Ивановски завоюва първата балканска титла за Северна Македония с 1:04:54, негови подгласници станаха туржите Онур Араш с 1:05:35 и Махсум Дгер с 1:06:17.

Представителката на домакините Луиза Гега имаше пълно превъзходство над съперничките си с 1:10:58. Отново атлетки от Турция взе останалите две места на почетната стълбичка Бахар Ааталай 1:14:53 и Сабрие Гюзелюрт 1:16:16. Непосредствено след бронзовата позиция бе Нинева.

В състезанието участваха 11 от страните членки на АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации).