Слован и Божиков докосват титлата с поредна победа

Слован (Братислава) направи поредна крачка към спечелването на нова титла на Словакия. Възпитаниците на Владимир Вайс спечелиха с 3:1 домакинството си на Дунайска Стреда от 5-ия кръг на шампионския плейоф. Така отборът се нуждае от само точка в следващия си мач с Ружомберок, за да си гарантира официално златните медали.

Българинът Васил Божиков отново изведе отбора си с капитанската лента и бе на терена пълни 90 минути.

Яромир Змръхал в 27-ата, Рабиу Ибрахим в 46-ата и Ален Мустафич в 58-ата минута се разписаха за домакините, докато почетното попадение за гостите падна в добавеното време, а негов автор бе Зуберу Шарани.

Така Слован остава начело в класирането с 66 точки и 14 повече от втория Ружомберок, който е с 52. Дунайска Стреда е на 4-ата позиция с 39 точки.