Слован направи удивителен обрат от 0:3, Божиков не игра

Слован (Братислава) записа удивителна победа с 4:3 при гостуването си на Похроние от 21-ия кръг на първенството на Словакия. Шампионите губеха с 0:3 на полувремето, но демонстрираха страхотен дух и обърнаха нещата в своя полза през втората част. Българският защитник Васил Божиков в този мач остана на резервната скамейка.

Похроние поведе през първата част с голове на Ожволда в 3-ата и Михалик от две дузпи в 18-ата и 42-ата минута.

През второто полувреме Слован направи пълен обрат в рамките само на 15 минути. Точни за гостите бяха Грийн в 49-ата, Сапонич в 54-ата, Кашиа в 63-ата и Вайс в 64-ата минута.

Така Слован продължава да води убедително в класирането с 52 точки, докато Похроние има много за какво да съжалява, като не прибави дори точка в актива си и остава на последното 12-о място с 10 точки.