Хебър поведе, но Ястрежебски Венгел показа класа и взе победата в Шампионската лига 🏐

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) се опита да играе силно и равностойно, но взе само един гейм срещу гостуващия първенец на Полша Ястрежебски Венгел (Ястжембие-Здруй).

Възпитаниците на Камило Плачи отстъпиха в зала “Васил Левски” с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) мача от 5-ия кръг в Група А на Шампионската лига.

Андреа Гардини не можеше да разчита за двубоя с Хебър на диагонала Арпад Бароти. В Пазарджик не пристигнаха и втория разпределител Ееми Тервапорти и френският диагонал Стефан Бойер.

Така българският шампион записа трета загуба в групата, като заема четвърта позиция във временното класиране, с една победа и 2 точки. Поляците отбелязват първи загубен гейм, като са абсолютния лидер с 5 чисти победи от 5 мача.

Теодор Тодоров атакува в центъра и Хебър поведе с 1:0. Блокада на Тодор Алексиев срещу атака на Ян Хадрава и 2:0. Полският тим изравни при 3:3, след като Юрий Гладир направи блокада на Тодор Алексиев. Ас на Ян Хадрава и Ястрежебски Венгел поведе с 5:3. Технично отиграване на Якопо Масари с две ръце и Хебър изравни при 6:6. Тревор Клевено атакува технично и шампионът на Полша поведе с 10:7. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. гостите дръпнаха с 5 точки при 13:8. Тодор Алексиев вкара топката между блокадата и мрежата за 10:14. Блокада на Гьорги Гьоргиев и 12:15. Ас на Пламен Шекерджиев 13:15. Страхотна атака на Виктор Йосифов през центъра - 14:15. Андреа Гардини взе прекъсване за полския тим. Мощна атака на Якопо Масари доведе до равенство при 15:15. Остра атака на Теодор Тодоров в центъра и 19:19. Хебър поведе с 20:19 след грешка на поляците. Българските волейболисти съумяха да поведат с 21:19. Андреа Гардини побърза да вземе второто си прекъсване в гейма. Пайп на Якопо Масари и 22:20. Лукаш Вишниевски намали до 22:23. Пламен Шекерджиев отигра отлично в атака и Хебър стигна до 23:22. Ян Хадрава би сервис в аут и геймбол за Хебър при 24:23. Блокада на Виктор Йосифов и 25:24. Теодор Тодоров изведе Хебър до геймбол №4 при 27:26. Успешен троен блок даде възможност на Хебър да спечели първата част с 28:26.

Волейболистите от Полша поведоха в началото на втората част с 4:2 и 5:3. Ястрежебски Венгел дръпна със 7:3. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Якопо Масари отигра в атака за 5:10. Теодор Тодоров намали до 7:12 с атака през центъра. Успешна блокада на Брадли Гънтър - 8:12. Виктор Йосифов атакува успешно за 9:13. Ян Хадрава атакува успешно от зона 2 за 18:13. Пайп на Пламен Шекерджиев - 14:18. Резервата Дейвид Кръстев игра с блокадата за 15:19. Тревор Клевено атакува в аут - 16:19. Блокаут на Пламен Шекерджиев доведе до 17:19. Троен блок спря атака на Ян Хадрава за 18:20. Нова блокада на Виктор Йосифов срещу атака на Ян Хадрава и 19:20. Нова блокада на Виктор Йосифов и 20:20. Хебър поведе с 21:20, след като Ян Хадрава атакува в аут. Андреа Гардини взе прекъсване за полския тим. Ас на Юрий Гладир и 22:21 за Ястрежебски Венгел. Пламен Шекерджиев сгреши началния удар - 22:23. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Пап на резервата Рафал Шимура и 24:22. Якопо Масари намали до 23:24. Троен блок спря атака на Якопо Масари и Ястрежебски Венгел спечели втората част с 25:23.

Хебър поведе със 6:4 след добра игра на Дейвид Кръстев. Атака по правата от зона 4 на Якопо Масари и 7:5. Дейвид Кръстев атакува по правата от зона 2 за 11:11. Томаш Форнал направи отлична атака за 16:13. Отлична атака на младия Дейвид Кръстев и 15:17. Пламен Шекерджиев намали до 16:19. Якопо Масари атакува успешно от зона 4 за 19:24. Ястрежебски Венгел спечели третата част с 25:19.

Гостите поведоха с 4:1 в началото на 4-ата част. Юрий Гладир атакува в центъра за 6:3. Ас на Рафал Шимура и 9:3. Иван Станев и Брадли Гънтър се появиха в игра за Хебър. Успешен пайп на Томаш Форнал и 14:9 за Ястрежебски Венгел. Брадли Гънтър атакува успешно за 12:17. Единична блокада на Ян Хадрава спря атака на Пламен Шекерджиев и 21:15 за Ястрежебски Венгел. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Ас на Лукаш Вишниевски и 22:15. полският шампион спечели 4-ия гейм с категоричното 25:16.

Якопо Масари стана най-резултатен за Хебър с 11 точки (55% ефективност в атака, 38% перфектно и 71% позитивно посрещане - +7).

Теодор Тодоров (70% ефективност в атака - +9) и резервата Дейвид Кръстев (56% ефективност в атака - +6) добавиха по 10 точки.

Виктор Йосифов се отличи с 8 точки (5 блока, 70% ефективност в атака - +4).

Томаш Форнал заби 18 точки (1 блок, 63% ефективност в атака, 70% перфектно и 83% позитивно посрещане - +11) за Ястрежебски Венгел.

Лукаш Вишниевски добави 17 точки (2 аса, 3 блока, 71% ефективност в атака - +13).

За Хебър предстоят два мача като домакин на белгийския Кнак Рьозеларе на 16 и 17 февруари.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ, ЯСТЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ (ПОЛША) 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър 6, Тодор Алексиев 3, Якопо Масари 11, Виктор Йосифов 8, Теодор Тодоров 10 - Теодор Салпаров-либеро (Пламен Шекерджиев 5, Дейвид Кръстев 10, Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Петър Каракашев-либеро) Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ  ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ: Бенжамен Тонюти 2, Ян Хадрава 12, Тревор Клевено 3, Томаш Форнал 18, Лукаш Вишниевски 17, Юрий Гладир 12 - Якуб Попивчак-либеро (Рафал Шимура 9, Якуб Масира) Старши треньор: АНДРЕА ГАРДИНИ.

Срещи от 5-ия кръг в група "А" на Шампионската лига по волейбол за мъже: Хебър (Пазарджик) - Ястрежебски Венгел (Ястжембие-Здруй) - 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) от 9 февруари: Кнак Рьозеларе (Белгия) - Фридрихсхафен (Германия) - 3:2 (25:20, 14:25, 20:25, 31:29, 15:11) Временно класиране: 1. Ястрежебски Венгел (Полша) 5 5 0 15:1 15 точки 2. Фридрихсхафен (Германия) 5 1 4 9:12 6 3. Кнак Рьозеларе (Белгия) 4 2 2 6:10 4 4. Хебър (Пазарджик) 4 1 3 4:11 2