Пламен Константинов и Локомотив поведоха на Лубе, но не победиха в Новосибирск

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Консантинов, поведе с 1:0 гейма, но допусна пълен обрат и загуба от италианския първенец Кучине Лубе (Чивитанова) с 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 20:25) в мач от 5-ия кръг на Група С в Шампионската лига.

Двубоят започна отлично за възпитаниците на Пламен Константинов, които след добра игра спечелиха първата част с 25:21.

Във втората част руските волейболисти водеха в резултата до 16:14, но Джанлоренци Бленджини направи отлична смяна и замени звездата си Иван Зайцев, който до този момент не бе никак убедителен и записа 5 точки (17% ефективност в атака - -2).

Като диагонал за Лубе заигра младият национал на Пуерто Рико Габриел Гарсия Фернандес, който се отличи със 17 точки (1 блок, 57% ефективност в атака - +11).

Кубинецът Марлон Янт Ерера добави още 14 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака, 8% перфектно и 25% позитивно посрещане - +2). Сънародникът му Робертланди Симон се отличи с 11 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака - +5).

Дражен Лубурич бе най-резултатен за Локомотив с 14 точки (2 аса, 41% ефективност в атака - +5).

Сергей Савин (1 ас, 1 блок, 43% ефективност в атака, 17% перфектно и 38% позитивно посрещане - +5) и Дмитрий Лизик (3 аса, 67% ефективност в атака - +10) добавиха по 12 точки.

Така Локомотив записах 3-а загуба в Група С и с актив от 3 точки заема 3-о място във временното класиране. Лубе записа 5-а победа от 5 мача и с актив от 14 точки е лидер.

В следващия последен 6-и кръг Локомотив гостува на словенски Меркур в Марибор на 16 февруари, а Лубе е домакин на победителя в Шампионската лига през 2021 година ЗАКСА (Кендженджин-Козле).

ЛОКОМОТИВ, НОВОСИБИРСК (РУСИЯ) - КУЧИНЕ ЛУЧЕ, ЧИВИТАНОВА (ИТАЛИЯ) 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 20:25)

ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев 2, Дражен Лубурич 14, Сергей Савин 12, Джон Гордън Перин 10, Илияс Куркаев 8, Дмитрий Лизик 12 - Роман Мартинюк-либеро (Игор Тисевич, Семьон Кривитченко-либеро, Павел Круглов 3)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ЛУБЕ: Лучано Де Чеко 5, Иван Зайцев 5, Марлон Янт Ерера 14, Рикардо Лукарели 9, Робертланди Симон 11, Симеоне Анцани 6 - Фабио Балазо-либеро (Габриел Гарсия Фернандес 17, Андреа Маркизио-либеро)

Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ.