Каляри обърна Болоня с късен гол

Отборът на Каляри постигна втора поредна победа в Серия А, след като обърна от 0:1 до 2:1 Болоня у дома в двубой от 21-ия кръг. Така Каляри събра 16 точки и се изкачи на 18-ото място във временното класиране, като е само на 1 от излизането от опасната зона. Болоня пък върви на 12-ата позиция с 27 точки. Тимът от Сардиния излезе на терена с мисълта за задължителна победа. Гостите също имаха своите очаквания, защото при евентуален успех имаха възможност да се доближат само на 2 точки от осмия в класирането Лацио. Първите ситуации в мача бяха за домакините, но пропуски ги лишиха от попадения. Болоня изравни играта и също създаде някои положения, но до гол през първата част не се стигна. След почивката Рикардо Орсолини даде аванс на гостите в 55-ата минута. Каляри тръгна смело напред и стигна до изравнителен гол в 73-ата минута чрез Леонардо Паволети. Резултатът се запази до края на редовните 90 минути, а в добавеното време Гастон Перейро вдигна публиката на крака, след като отбеляза победното попадение за Каляри. Така той донесе едва третата победа за тима си през сезона и увеличи шансовете на сардинци за оцеляване в елита на Апенините.